SolvePark

Yeni Resident Evil oyunu için ilk video yayınlandı

 •  Hasan Tepehan  •  Oyun

Son yıllarda başarılı bir performans çizen ve oyuncuların kalbini yeniden kazanan Capcom, Project Resistance isimli yeni Resident Evil oyununa dair ilk videoyu yayınlandı. Oyun tahmin edildiği gibi co-op olarak oynayabileceğimiz bir aksiyon oyunu gibi duruyor.

Teaser site ve daha sonra sızdırılan ekran görüntüleri ile 3 aşağı 5 yukarı tahmin edebildiğimiz oyunun ilk videosu söz verildiği gibi akşam saatlerinde yayınlandı. Videoya baktığımızda 4 kişilik bir co-op oyunu olduğunu görsek de videoda farklı detaylar da bulunuyor. Seriden aşina olduğumuz düşmanların yanı sıra Resident Evil 2'den hatırlayacağımız Tyrant, nam-ı değer Mr.X'i de videoda görüyoruz. İşin ilginç olan tarafı ise zombileri ve Mr.X'i serbest bırakan, hatta kontrol eden karakterde yatıyor. Bu durum bazı oyuncuların aklına Evolve tarzı bir oynanışı da getirmiş durumda.

Mastermind olarak oynarken oyunun deneyimi biraz değişecek. Zira bu karakterle farklı kamera açılarına geçip haritada çeşitli şeyler kontrol edilebilecek. Hatta kısa bir süreliğine de olsa haritadaki zombileri kontrol etme imkanı bile olabilecek. Nihai amaç ise dört oyuncunun kaçmasını önleyip onları imha etmek.