SolvePark

WhatsApp 2019'da Reklam Göstermeye Başlayacak

 •  Figen Sargın  •  Teknoloji

Sosyal medyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bu defa entegre ettiği bir özelliği ile değil attığı bir adım ile gündemde. 2012 yılında ücret karşılığında Facebook tarafından satın alınan popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bir ilki yaşıyor. WhatsApp, tarihinde ilk kez televizyona reklam vererek halkı bilgilendirmeye çalışıyor. WhatsApp tarihinde televizyona reklam vererek ilk kez reklam özelliği getirmeye çalışıyor.

REKLAM GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

WhatsApp piyasaya çıktığı ilk zamanlarda ücretli bir şekilde kullanıcılara sunulmuştu. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp'ın, tamamen ücretsiz kalacağı açıklanmıştı. Bunu yerine getirmek ve gelir elde etmek için sosyal medya devi kullanıcılarının pek hoşuna gitmeyecek bir karar aldı. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, çok da uzak olmayan bir zaman da yayınlayacağı güncelleme ile kullanıcılara reklam göstermeye başlayacaktır.
WhatsApp durum güncellemeleri artık yeni özelliğinde reklam göstermeye başlayacak ve reklamlı bir WhatsApp 2019'un ilk aylarında devreye girecek.

WHATSAPP KURUCULARI KARŞI ÇIKIYOR

WhatsApp platforma reklam yerleştirmek ve Facebook'un bünyesinde çalışmaya devam eden WhatsApp kurucularının sert bir şekilde karşı çıktığı bir durum olmuştur bu konu. 

Figen Sargın

Sales Responsible
Yazarın Diğer Yazıları için..