SolvePark

TWITTER'DAN YAYINCILARA DESTEK: PERISCOPE VIP

 •  NOYAN KALAY  •  Dijital Pazarlama

Twitter, sahibi olduğu Periscope uygulaması ve servisi için yayıncıları yakından ilgilendiren Periscope VIP programını devreye aldı. Bu uygulama sayesinde potansiyeli olan yayıncılar desteklenecek ve büyümeleri sağlanacak.

Periscope üzerinden yayın yapan yayıncıların Periscope VIP programına dahil olabilmeleri için elbette bazı şartları sağlamaları gerekiyor. Takipci sayısı, yayını izleyen ortalama kişi ve yayın yapılma sıklığı en başta gelen kriterler arasında. Bronze, Silver ve Gold üzere üç farklı VIP modeli belirlenmiş. Bronze olarak programa girebilmek için en az 10.000 takipciye, yayın başına ortalama 200 izleyiciye ve haftada en az 1 kere yayın yapmanız gerekiyor. Gold için istenilen kriterlerse minimum 100.000 takipci, ortalama 500 izleyici ve haftada 2 kere yayın yapma sıklığı olarak belirlenmiş.

Programa dahil edilen Periscope VIP yayıncıları arama sonuçlarında daha üst sralarda yer alma, kullanıcılara önerme ve diğer popüler yayıncılarla iş birliği yapma gibi imkanlara sahip olacak.

NOYAN KALAY

Chief Marketing Officer
Yazarın Diğer Yazıları için..