SolvePark

Google Reklamları Engellemeye Başlıyor

 •  Figen Sargın  •  Teknoloji

Google reklamları engelleme özelliğine sahip, yoğun olarak kullanılan bir çok eklentiyi kapsıyor. Bu eklentiler genel olarak internet sitelerinde yer alan tüm reklamları engelleyebiliyor. Bu duruma biraz daha farklı bir açıdan bakıldığında Chrome’un yeni özelliğiyle birlikte internetteki gereksiz, spam niteliğine sahip ve kötü amaçlara sahip olan reklamları da  engellediğini görebiliriz. Bunun için artı bir eklenti indiriyor ya da ayarlıyor olmamıza gerek kalmayacak.

Aslına bakılırsa Google Chrome’un bu özelliği Amerika, Kanada ve Avrupa’da bir süredir zaten vardı. Türkiye de ise 9 Temmuz tarihinden itibaren Google Chrome kullanıcıları bu faydalı özelliği artık kullanabilecek. Böylece ilgi çeken reklamları görebilecek, rahatsız edici her türlü içeriği göremeyecek bu durumdan korunacaksınız. 

Sitelerin büyük bir kısmı Google Ads üzerinden kazancını sağlamaktadır. Ziyaretçilerin ilgi alanları baz alınarak gösterilen reklamlar internet siteleri için çok önemli bir gelir sağlıyor. Bu yeni özelliğin ardından reklam engellemek artık daha kolay ve uğraş vermeden sağlanıyor. 

Figen Sargın

Sales Responsible
Yazarın Diğer Yazıları için..