SolvePark

Minecraft, Nvidia RTX grafik kartları için ışın izleme özelliğine sahip olacak

 •  OGEDAY ERCE TEKİN  •  Oyun

Microsoft ve Nvidia ortak duyuruyu bugün pazartesi sabahı Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen Gamescom fuarında yaptılar ve ışın izleme desteği tüm PC Minecraft kullanıcıları için ücretsiz bir güncelleme olarak geleceği duyuruldu.

Herhangi bir mod yüklenmediği takdirde son derece basit grafiklere sahip olan Minecraft, yeni grafik güncellemesiyle birlikte her ışığın ayrı ayrı modellendiği bir atmosfere sahip olacak. Blokların üzerinden yansıyan ışıkların yanı sıra parlak bloklar üzerinde oluşacak görsellerle birlikte oyundaki atmosferin ciddi manada iyileştirileceği düşünülüyor.
Oyunda bulunan lavlar konusunda da geliştirmeye gidecek olan Nvidia ekibi, lavların yaydığı ışığı da ciddi oranda artıracak. Bunun yanı sıra su ve su yansımaları gibi görüntülerde de geliştirmeye gidileceği için oyuncular çok daha canlı bir çevrede olduğunu hissedecek.

Şu an için yeni grafiklere sahip Minecraft sürümünün ne zaman çıkacağına dair net bir tarih bulunmuyor olsa da oyunu kimlerin oynayabileceğine dair bir bilgi bulunuyor. Nvidia'nın 2060, 2070 ya da 2080 kartlarının standart, Super ya da Ti modellerine sahip olan kişiler, yenilenmiş Minecraft dünyasını deneyimleme imkanına sahip olacak. Tüm bunların yanı sıra RTX kartlı dizüstü oyun bilgisayarları da bu teknolojinin tadını çıkarabilecek.

Çok ciddi değişiklikleri ortaya çıkaran ve bildiğiniz Minecraft dünyasını çok daha farklı bir hale getiren ışın izleme teknolojisinin kısa Minecraft tanıtım videosunu bu bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz

OGEDAY ERCE TEKİN

Front-end Developer
Yazarın Diğer Yazıları için..