SolvePark

GOOGLE MY ACTIVITY AKTİF!

 •   •  Dijital Pazarlama

Google ve ürünlerini sıklıkla kullanıyorsanız sizlere bir müjdemiz var. Google'ın size özel topladığı her datayı artık Google My Activity sayfasından görebilirsiniz. Girdiğiniz her websitesi, baktığınız her resim, her arama kelimesi gibi ayrıntılara ulaşmanız her ne kadar korkutucu gibi gözükse de günümüz bilgi çağında bir o kadar da kullanışlı olduğu inkar edilemez.

Google Web Geçmiş Aracıyla Farkı Nedir?

Google'ın Web Geçmiş Aracı'nın (Web History Tool) da artık bu sayfaya yönlendirildiğini ve resmen adının ve fonksiyonlarının değiştiğini söyleyebiliriz. Web Geçmiş aracında sadece web aktivitelerinize ulaşabilirken, My Activity (Etkinliklerim) aracında bütün Google ürünlerindeki aktivitelerinizi görebilirsiniz.

Google Etkinliklerim'i Nasıl Silebilirim?

İyi haber ise herşeyi silebilirsiniz. Silmek istediğiniz kısmın yanındaki üç noktaya tıklayıp sil demeniz yeterli olacak. Toplu olarak silmek isterseniz sol menüde yer alan "Etkinlik Silme Ölçütü" menüsüne tıklayıp istediğiniz kriterlerde toplu silme işlemi yapabilirsiniz.

Google My Activity Etkinliklerimin Kaydedilmesini Nasıl Önlerim?

Sol menüde yer alan Etkinlik Kontrolleri kısmına tıklayarak neleri buraya dahil edebileceğinizi veya hiç etmeyeceğinizi seçebilirsiniz.

Google My Activity (Etkinliklerim) sayfasına buradan ulaşabilirsiniz: http://myactivity.google.com