SolvePark

Google Haritalar Artırılmış Gerçeklik Özelliği Herkese Açıldı

 •  Hasan Tepehan  •  Teknoloji

Daha önce sadece Google Pixel serisi akıllı telefonlar ile kullanılabilen Google Haritalar özelliği, artık tüm iOS ve Android kullanıcılarına açıldı. Google Haritalar artırılmış gerçeklik özelliği ile akıllı telefon kameranızı kullanarak gerçek zamanlı bir şekilde yön bulabileceksiniz.

Live View (Canlı Görüntü) olarak adlandırılan özellik, Haritalar uygulamasında cihazınızın kamerasını kullanmanıza izin veriyor. Böylece gerçek zamanlı görüntülerin üzerine gelen bindirmelerle, tam olarak gitmeniz gereken yönü gösteriyor. Kısacası alışılmışın dışında bir navigasyon deneyimi sağlanıyor.ARCore destekleyen bir Android veya ARKit destekleyen bir iOS cihazınız varsa, bu özellikten istifade etmeniz mümkün. Öte yandan, özelliğin kademeli olarak sunulduğunu unutmamak gerek. Yani özelliğin herkes için açılması birkaç haftayı bulabilir. Ayrıca, uygulamanızı güncel tutmanız gerekiyor.

Yeni eklenen Rezervasyonlar sekmesi ile ise ayırttığınız yerleri görebiliyor ve zaman tüneli özelliği ile ziyaret ettiğiniz yerleri kaydedebiliyorsunuz. Zaman tüneli özelliğinin şimdilik Android cihazlara özel olduğunu belirtelim.