SolvePark

GOOGLE DRİVE PC VE MAC'LERDE UYGULAMASINI SONLANDIRIYOR

 •   •  Teknoloji

Teknoloji devi Apple merakla beklenen yeni iPhone modelleri iPhone 8, iPhone 8 Plus ve 10'uncu yıla özel iPhone X'i tanıttı. Gerçekleşen tanıtım ile yeni iPhone modellerinin özellikleri resmiyet kazandı. Lansmanın en merak edilen modeli kuşkusuz iPhone X'di. Peki iPhone X'in özellikleri neler? IPhone X'in fiyatı ne kadar? IPhone X ne zaman satışa çıkacak? İşte iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X hakkında bilmeniz gereken detaylar…

Google paylaştığı  bir gönderisinde Google Drive’ın Pc ve Mac’lerde kullanılabilen uygulamasını sonlandıracağını duyurdu. Şirket uygulama üzerinden destek vermeyi 11 Aralık’ta uygulamayı tam olarak kapatmayı da 12 Mart 2018’de sonlandıracak.

Uygulamayı kullanan kullanıcıların Ekim ayından itibaren veda temalı bildirimlerle karşılaşmaları muhtemel. Fakat şirket Google’ın verilerinizi yedeklemeniz veya dosyalarınıza cloud üzerinden ulaşmanızı sağlamanız için iki yeni yazılım sunacak. Bunlardan biri Backup and Sync, tüm kullanıcıları kapsayan bu uygulama, Google Drive ve Google Photos Uploader uygulamalarının yerini alabilecek nitelikte. Uygulama, Drive ile aynı fonksiyonları sunacak ve aynı şekilde çalışacak.

İşletmeler için ise Google’ın sunduğu hizmet Google Drive File Streamer. Program yerel sürücünüzde yer açmanızı sağlarken tüm Drive dosyalarınıza bilgisayarınız üzerinden doğrudan ulaşmanızı sağlayacak.