SolvePark

GOOGLE, ENTEGRE REKLAM ENGELLEYİCİ ÖZELLİĞİNİ GETİRİYOR

 •   •  Teknoloji

Google'un geçtiğimiz aylarda açıkladığı "entegre reklam engelleyici" planının ne zaman hayata geçirileceği  sonunda açıklandı. Şirket, ziyaretçilerin başına bela olan kötü niyetli reklamları kurulu halde sunacak.

Google'ın yaptığı açıklamaya göre, dahili reklam engelleyicisi 2018 15 Şubat'ta aktif edilecek. Ancak bu reklam engelleyici tüm reklamları engellemeyecek. Coalition for Better Ads (Daha İyi Reklamlar Koalisyonu) tarafından belirlenen kötü reklam sınıflaması bu engellemeye dahil olacak. Tam sayfa, video, otomatik oynayan sesler bu sınıflamada yer aldığından sakıncalı listede bulunacak.

Google, bu standartları kullanarak kullanıcıların bu tip kötü reklamlara maruz kalmaması için bir rapor tutacak. Reklam firmalarının da ulaşacağı bu rapora uygun bir reklam düzeni getirmemeleri halinde firma süresiz olarak engellenecek. Bu uygulamaya Google bünyesindeki reklamlar da dahil olacak.

Kullanıcıların daha iyi bir internet deneyimi yaşamaları için güncelleyen Google'un bu programdaki birincil amacı kötü reklamverenlerin engellenmesi ve yayıncılara yardımcı olunması şeklinde ifade ediliyor.