SolvePark

E-TİCARET'TE DÖNÜŞÜMÜ ARTTIRMAK İÇİN 11 TÜYO

 •   •  Dijital Pazarlama

​E-ticaret sitelerinde dönüşüm oranlarını artırmak, işle uğraşan herkes için en önemli konudur. İşte size e-ticaret'te dönüşümü arttırabileceğiniz 11 tüyo:

1 / Kaliteli Görseller Kullanın

Görsellerin kaliteli olması e-ticaretin kalbidir. Zoom yapılabilir, mümkünse aksiyon içeren görseller kullanın. Görsellerin hizalı olmasına özen gösterin.

2 / Sınırlı ve Aciliyet Hissiyatı Uyandırın

Özel indirim saatleri, sınırlı süreli fiyat, kişiye özel kampanyalar ile potansiyel müşterinizdeki alma hissiyatını arttırabilirsiniz.

3 / Yorumlar

Yorum yapılan ürünler her zaman dikkat çekmektedir. Olumlu yorumlar ne kadar çoksa tüketicinin o kadar alma eğilimi artacaktır. Negatif - Pozitif yorum uyumunda %10 nötr ve/veya negatif oranı yakalamaya çalışın.

4/ Video Kullanın   

Yapılan araştırmalara göre kullanıcıların %85'inin ürünün videosunu izledikten sonra satın almaya daha yatkın oldukları tespit edilmiştir.

5 / Ödeme Opsiyonunda Çeşitlilik

Global olarak hizmet veriyorsanız yerelleştirilmiş para birimleri kullanmak özellikle dönüşümü ve kişisielleştirmeyi arttıran bir faktördür. Ödeme opsiyonunuz ne kadar fazlaysa bu aşamada o kadar kullanıcı kaybetmekten uzaklaşmış olursunuz.

6 / Anlaşılır ve Kolay Kullanılabilir Sepet Sayfaları

Sepetten ödemeye kadar geçen sayfalar e-ticarette kritik önem taşımaktadır. Gereksiz içerikten uzak durmalı, ısı haritaları ve kullanıcı deneyimlerini göz önüne alarak bu sayfaları şekillendirmelisiniz.

7 / İyi Filtreleme

Kullanıcının ürünlerinizde dilediğince filtre yapabilmesi önem teşkil etmektedir. Örnek olarak ayakkabı kategorisine bakacak olursak; renk, numara, üretim meteryali, iç ve dış üretim meteryali gibi filtreler kullanın. Kullanıcı filtrelerden aradığı kriterleri detaylı olarak filtreleyebilmelidir.

8 / Site Hızı

Site hızı her websitesi gibi e-ticarette de oldukça önemlidir. Yavaş bir site yukarıdaki her şeyi yapsanız bile kullanıcı alma eğilimini sıfırlayacaktır.

9 / Ücretsiz Kargo

E-ticaretin olmazsa olmazı ücretsiz kargodur. Stratejinize göre fiyat baremi veya ücretsiz kargo kampanyalarıyla ücretsiz kargo sunmaya çalışın.

10 / Website Renk Paleti


Göz yorucu renklerden uzak durmalısınız. Neuromarketing  ve renk psikolojisini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

11 / Kısa Form Sayfaları

Gerek kayıt, gerekse alışveriş sepeti aşamalarında uzun formlar kullanmaktan kaçının. Form ne kadar uzarsa, müşterinin alışverişi tamamlama oranı da o kadar düşecektir.