SolvePark

Disney+, Netflix’in Korkulu Rüyası Olacak Paket Fiyatlarını Açıkladı

 •  Hasan Tepehan  •  Teknoloji

Çevrimiçi dizi ve film platformları son dönemde popülaritesini iyiden iyiye artırmış durumda. Bu kapsamda Netflix, sektörün tekeli gibi görünüyor olabilir ancak Netflix'in en dişli rakibi Disney+, kasım ayında hizmet vermeye başlayacak ve sektördeki dengeleri değiştirebilecek potansiyele sahip.

The Walt Disney Company tarafından hizmete sunulacak olan Disney+'la ilgili açıklamalarda bulunan şirketin CEO'su Bob Iger, platformun ücretlendirilmesi ve paketlerin neler içereceğine dair bazı bilgiler verdi. Ayrıca Iger, platformun projeleriyle ilgili de ufak bir açıklama yaptı.

Disney+'ın fiyatlandırma periyotlarıyla da ilgili açıklamalarda bulunan Iger, müşterilerin sadece Disney+ üyeliği almak istedikleri takdirde 6.99 dolar (yaklaşık 40 TL) ödeyeceklerini belirtti. ABD'de popüler olan Hulu ve ESPN'nin de dahil edildiği bir Disney+ paketinin de olacağını belirten Iger, bu paketin fiyatının 12.99 dolar (yaklaşık 70 TL) olacağını ifade etti. Disney+'ın en önemli rakibi Netflix'e baktığımız zamansa fiyatlar 8.99 dolar, 12.99 dolar ve 13.99 dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu da Disney+'ın, Netflix'in işlerini zorlaştıracağı anlamına geliyor.

Disney+, ilk olarak ABD'de hizmete girecek ve 12 Kasım'dan itibaren hizmet vermeye başlayacak. Şirket, kısa bir süre sonra platformu diğer ülkeler için de aktif hale getirecek. Disney+'ın ülkemizde de hizmet vermek istemesi durumunda ise geçtiğimiz günlerde gündem olan yeni bir yönetmelik gereğince Türkiye'de şirket kurması ve RTÜK denetimine girmesi gerekecek.