SolvePark

DİJİTAL PAZARLAMADA BU AYRINTILARA DİKKAT

 •   •  Dijital Pazarlama

Gelişmek, büyümek ve etkinliğini devam ettirmek isteyen şirketler kendilerini internette pazarlamak zorunda. Rekabette ve dijital pazarlamada öne çıkmak için rakipler karşısında fark yaratmak gerekir. Markanız bir gecede büyük bir başarı yakalayamaz bunun için iyi bir pazarlama kampanyası yapılması gerekir ve bunun dikkat çekmesi ise uzun bir zaman alabilir, sabırlı olmak gerekir.

Markanızın adının duyulması ve büyümesi için dijital pazarlamanızı yürütecek kişi ya da firmaları iyi seçmeniz gerekir. Çünkü yürütülecek pazarlama kampanyası markanız adına kötü sonuçlar da doğurabilir. Markanızı emanet edeceğiniz kişileri araştırarak isminizi yukarılara taşıyacak deneyime sahip olup olmadıklarını anlamalısınız.

HEDEF KİTLEYE ULAŞMAK VE KAYBETMEMEK

Dijital pazarlaması yapılacak olan markayı internette pazarlarken herkese ulaşmak gerekmez, ilk hedefimiz demografik kitleye ulaşmak olmalıdır. Herkese ulaşıp zamanla doğru kişilerce duyulmayı beklemek yerine direkt olarak hedef kitleye ulaşmaya öncelik vermek gerekir.

Twitter ve Facebook gibi kullanıcılarınızla iletişime geçebildiğiniz ağlarda yeni kullanıcılar kazanmak kadar mevcut potansiyel müşterilerinizi de kaybetmemeniz önemlidir. Reklam kokan paylaşımlar yerine özgün ve samimi paylaşımlar yapan ve takipçleriyle gerçek bir diyalog kuran bir marka olmalısınız.

Unutmayın sadece ziyaretçi sayısını arttırmak için zorlama paylaşımlar yapmak elinizdeki takipçilerinizi de kaybetmenize sebep olur.

Her şeyden önemlisi ise paylaşımlarınızda ve pazarlama stratejinizde taklitçi olmamalısınız. Benzer markaların yaptıklarını takip etmeli ancak orijinal bir fikir üretmelisiniz.

Girişimcilerin rakipler karşısında fark yaratması ve bir adım öne çıkması için dijital pazarlamanın önemi yadsınamayacak derecede çok. Bu ayrıntılara dikkat ettiğiniz takdirde markanızın dijital pazarlamasını geliştirme konusunda büyük bir adım atmış olursunuz.