SolvePark

Borderlands 3 Satışları 5 Günde 5 Milyonu Gördü

 •  Hasan Tepehan  •  Oyun

Borderlands 3 satışları, 2K Games tarihindeki rekorları altüst etti.

2K Games tarafından 13 Eylül tarihinde piyasaya sürülen Borderlands 3 satışları ile yüzleri güldürdü. İlk haftasında etkileyici satış performansı ile rekor kıran oyunun sadece 5 günde 5 milyon adet satış yaptığı açıklandı. Bu rakamın içerisinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarının olduğunu da belirtelim. Böylece oyun 2K Games tarihinin en hızlı satan oyunu olma ünvanını da elde etti.

Borderlands 3, 2K Games’in en hızlı satan oyunu oldu

Borderlands 2 çıkış rakamları ile kıyaslandığında yüzde 50 daha fazla oyuncunun Borderlands 3 aldığı belirtiliyor. Hatta ön sipariş rekorlarının da kırıldığı bilgisi veriliyor. Dijital satışların da başarılı gittiği ve çıkış satışlarının yüzde 70’ten fazlasının bu cepheden geldiği görülüyor. Çapraz platform ve çapraz dağıtım anlamında 2K Games dijital satışları için bu yüzdenin de şimdiye kadarki en yüksek olduğu kaydediliyor.

Tam bir rakam verilmese Epic Games Store için özel PC sürümünün de oldukça iyi sattığı ve bu mağazadan ön siparişlerin de rekor kırdığı belirtiliyor. Burada da oyun, 5 günlük sürede PC’de en çok satılan 2K oyunu olmayı başardı. Gearbox, çıkışında Borderlands 3 eş zamanlı oyuncu sayısının Borderlands 2’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini neredeyse ikiye katladığı bilgisini veriyor.

PC (Epic Games Store), Xbox One ve PlayStation 4 için satışta olan oyunun Kasım ayında Google Stadia için de çıkacağı paylaşılıyor. Oyunun Steam çıkışı ise Nisan 2020’den önce gerçekleşmeyecek.