SolvePark

ARŞİV

Daha önce yazılmış bütün yazılara buradan ulaşabilirsiniz...

Oyun

E3 2018'E FIFA 19 VE BATTLEFIELD V DAMGA VURDU

Electronic Arts, E3 2018 konferansında 6 oyunla karşımıza çıktı. Konferansta, SolvePark Teknoloji’nin dijital pazarlamasını üstlendiği Battlefield V ve FIFA 19 büyük ilgi gördü.

Teknoloji

YouTube VR uygulaması, Oculus Go’da yerini alıyor

Google’ın YouTube VR uygulaması, 199 dolarlık Oculus Go‘da kullanıma sunuluyor. Böylece Facebook’un giriş seviyesi sanal gerçeklik cihazı, çok geniş bir VR içerik kütüphanesine kavuşuyor.

GitHub’ta depo sayısı 100 milyonu geçti

GitHub, kaynak kodların bulunduğu depo sayısının 100 milyonu geçtiğini duyurdu. Geçtiğimiz Haziran ayında Microsoft’un 7,5 milyar dolara satın aldığı platformu, dünya genelinde yaklaşık 30 milyon geliştirici kullanıyor.

Kripto Para

BITCOIN.COM KENDİ KRİPTO PARA BORSASINI AÇACAK

Kripto paraların popülerliği ile birlikte küresel çapta büyük bir takipçi kitlesine sahip, yatırımcı ilişkileri merkezi olan Bitcoin.com, kendi kripto para borsasını kuracak. Bu iddia, bizzat Bitcoin.com CeO’su Roger Ver tarafından öne sürüldü.

AMAZON, BLOCKCHAIN DEVELOPER ARIYOR

Amazon’un sitesinde bulunan “Blockchain Prototyping Architect/Developer” iş ilanı, şirketin kripto para ile ödeme alacağı yönündeki söylentileri tekrar canlandırdı.

Dijital Pazarlama

WHATSAPP'TAN MESAJLARA YENİ ÖZELLİK

Dünyanın en çok tercih edilen sohbet uygulamalarının biri olan WhatsApp, denediği yeni özellikle kullanıcıları sahte bilgilerden kurtaracak.