SolvePark

ARŞİV

Daha önce yazılmış bütün yazılara buradan ulaşabilirsiniz...

Teknoloji

SMS 25 YAŞINDA!

2 Aralık 1992 yılında Vodafone'da çalışan mühendis Neil Papworth tarafından gönderilen ilk sms'in üzerinden tam olarak 25 yıl geçti. Gönderilen ilk sms, bilgisayardan gönderilmiş içeriği ise mutlu noellerdi. Mesaj gönderilen kişi ise o dönemin Vodafone yöneticisi Richard Jarvis. Nokia'ydı.

DONALD TRUMP'IN TWİTTER HESABINI KAPATAN KİŞİ TÜRK ÇIKTI

Geçtiğimiz haftalarda Twitter’da sert söylemleriyle tepkileri üzerine çeken Donald Trump’ın Twitter’I kısa bir süreliğine kapatılmıştı. Yaşanan teknik bir hatadan dolayı Twitter hesabının kapandığını belirten Twitter yetkilileri, hesabı kapatan kişiyi gizlilik dahilinde olduğundan açıklamamıştı. Fakat hesabı kapatan kişi bugün deşifre oldu.

INSTAGRAM'A REMİX ÖZELLİĞİ GELİYOR

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, son özelliği olan remixi kullanıcılarına sundu. Peki nedir bu remix? Kullanıcılarına ne gibi yenilikler getirdi?

WHATSAPP BUSİNESS GELİYOR

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yakınlarımızla arkadaşlarımızla sohbetin dışında iş amaçlı da kullanılıyor. Bu durumu fark eden Whatsapp yetkilileri, şirket kullanıcılarına işlerinde kullanabileceği bir servis çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni çıkacak olan serviste en dikkat çeken özellik ise yeşil tik ikonu. Bu sistem Twitter mavi tikiyle aynı. Bu sayede kullanıcılar karşılarındaki kişinin gerçekten o kişi olup olmadığını anlayacaklar.

Dijital Pazarlama

DİJİTAL PAZARLAMANIN GELECEĞİ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'NDE KONUŞULACAK

Digital Analytics Summit, “Veriye Dayalı Dijital Dünyada Pazarlama” temasıyla 16 Kasım 2017 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da gerçekleştirilecek. Sektörün yetkin isimlerini ve öncü şirketlerini bir araya getiren zirvede dijital pazarlamanın geleceği, geçirdiği evrim, akıllı cihazların pazarlamadaki rolü gibi konular ele alınacak.

FIREFOX QUANTUM ÇIKTI

Mozilla, pazardaki en büyük rakibi Chrome'a bir darbe indirmeye hazırlanıyor. Yaklaşık iki aydır testleri devam eden Firefox Quantum sürümü kullanıcılara sunuldu. Speedemoter 2.0 testinden aldığı puan ile Firefox 52 sürümünü ikiye katlayan Firefox Quantum, en büyük rakibi Chrome karşsında büyük bir hamle yaparak öne geçti.

APPLE İOS 11.2 BETA 3 SÜRÜMÜNÜ YAYINLADI

Apple geçtiğimiz günlerde İOS 11.1'i kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Bugün itibariyle, geliştiriciler için, İOS 11.2'nin ikinci betasını yayınlamasından bir hafta sonra üçüncü geliştirici betayı da yayınladı. İos 11.2 sürümü için iki hafta önce başladığı test sürecine bugün yayınladığı üçüncü beta sürümü olan İOS 11.2 Beta 3 ile devam ediyor.

Oyun